O blogu

Żeby być na bieżąco z nowymi postami można śledzić mój profil na Twitterze: https://twitter.com/skuterzysta

Blog powstał z chęci popularyzacji pojazdów dwukołowych, głównie skuterów (a ściśle maksiskuterów) i rowerów elektrycznych.

Pojazdy te uważam za najlepsze pojazdy miejskie jeżeli zwykle jeździsz sam/sama, ewentualnie z dorosłym pasażerem (dzieci na jednośladach wozić nie polecam).

Na tym blogu promuję samodzielność w zakresie prac tradycyjnie zlecanych warsztatom, wyrażam własne opinie na tematy związane z jazdą skuterami.

Krytykuję tu ile wlezie motoryzacyjną patobranżę bo mam dość bycia naciąganym przez tych oszustów.

Interesuje mnie mechanika motocyklowa, bezpieczeństwo jazdy na jednośladach i doskonalenie swoich umiejętności jako kierowcy.

Jednoślady interesują mnie głównie z przyczyn pragmatycznych, jako oszczędny i nie stojący w korku indywidualny środek transportu i narzędzie do małej turystyki.

Nie jestem ekologiem, weganinem ani aktywistą, więc rzeczy które tu proponuję czy polecam są wolne od ekologicznych ideologii i wpływu przepowiedni końca świata.

Mam samochód i nie zamierzam się go pozbywać, nie namawiam też innych do pozbywania się aut. W kwestii aut namawiam do traktowania ich jak narzędzia i używania tam gdzie to ma sens.

Jeżdżę na rowerze dla przyjemności, wygody i rekreacji.

Jestem zwolennikiem prawa do wyboru środka komunikacji i przeciwnikiem przymusu czy ideologicznie motywowanych regulacji w tych kwestiach.

Nie mam też żadnych pomysłów na to, jak i z kim masz żyć, co masz jeść itp. – to nie moje sprawy. Żyj po swojemu i pozwól mi na to samo.